Vesiaia teemeistrid võtsid loomingulise puhkuse ja teede müügiga me praegu ei tegele. Kogume ideid ja kohtume taas sügisel!

Meie südamesooviks on pakkuda teile ehedat käsitöö õuna- ja marjatee elamust.
Vesiaia teesegude põhikomponendiks on delikaatne Eestimaine õun. Seltsiks talle lisame erinevaid marju, ürte ja maitseaineid. Valmistame teed käsitsi, sellesse talletuvad teesegu valmistamise hetke hõng ja meeleolu. Meie koostisosad on külmkuivatatud ja hiljem hoolikalt röstitud. Teie valage vaid keev vesi peale ning õuna- ja marjatükid võtvad mõne hetkega jälle tassis oma esialgse kuju. Maitseained – päris kaneel, aniis ja nelk – on jahvatatud. külmkuivatatud ingver on viilutatud ja jahvatatud. Kõik aroomid ja maitsed on päris.

Teepurus kasutame vaid naturaalseid söödavaid komponente, ühtegi tehislikku värv-, maitse-, lõhna- ega säilitusainet ei ole lisatud. Kes soovib, võib teetegemisest alles jäänud hea-parema ära süüa.  Pole harvad ka juhud, kui teesegust saab hoopis mõnus magus amps, mis rändab pakist otse põske.

Teekomplekt 6 väikest teepakki. Kui ilmataat kostitab meid talvekraadidega, siis keha ja vaim janunevad kosutava tee järgi. Vesiaia teekomplekt viib maitseküllasele rännakule.
Läbi müüdud
Tulipunane mari on üks eriti mahlane suvemeenutus. Õunatee vaarika ja mustikaga tõelisele marjateede fännile.

Läbi müüdud

OMG;-) maasikas on väikeste teesõprade suur lemmik. See maasikane õunatee sobib hästi lastele sünnipäevakingituseks.

Läbi müüdudMEIE LUGU


Traditsioonilise õunatee idee hakkas idanema ühel sumedal suveõhtul Vesiaia talu õuel. Jutt veeres nagu iseenesest vanaema õunateeni, mis valminud puupliidil podisedes ja mida võis siis rahumeeli terve päeva juua, ühtmoodi maitsev nii kuumalt kui külmalt.

Mõeldud, tehtud. Hakkasime siis esiti otsima poest ja internetiavarustest, et ehk on keegi juba sellise teesegu valmis teinud. Kuna me sobivat teesegu siiski ei leidnud, otsustasime proovida ning midagi oma kätega talveks valmis meisterdada. Avasime oma köökides
alkeemialaborid ning käärisime käised üles. Algas meie põnev ja inspireeriv teekond õunte, marjade ja maitseainete maailma.
Meie esimese rännaku saagiks on Malbe ladvaõun, Vürtsikas glögitee, Tõmmu sõsar ning OMG ;) maasikas.

Toormeks kasutame uudseid, külmkuivatatud õunu ja marju, mis on kuivatatud siinsamas Eestis, Freezedry tehases. Õunad, mustad sõstrad ning arooniad on kasvanud Eesti päikese ja maa jõul. Piparmünt ja meliss on samuti tunnustatud kasvatajalt, Kubija Ürditalust.

Valmistame ja pakendame kõik teesegud käsitsi. Iga partiiga paneme teele tükikese oma hinge ja häid mõtteid. Tee hea kvaliteet on meie südameasi. Nagu käsitis tehtu puhul ikka on iga teepartii natuke isenägu ja -tegu, sellesse talletuvad teesegu valmistamise hetke hõng ja meeleolu.